3. V korunách stromů

11. února 2018 v 15:47 | Václav Hess |  Pokémon: Origin
Thomas pomalu otevřel oči a viděl nad sebou větvě stromů. Sedl si a rozhlédl si. U jeho nohou stáli ratata a totodile a mezi sebou drželi vejce eevee. Oba pokémoni vypadali v pořádku a tak je vrátil do pokéballů, potom překontroloval vejce ale ani tomu se nic nestalo. Prošel ke srázu, z kterého jsem nejspíše spadl a žasl. Jak mohl spadnout z takové výšky a nezabít se při tom? Až na pár odřenin byl ale v pořádku. Kde je ale ten muž? Možná hledá jen způsob jak se za nimi dostat.
Thomas to zloději pokémonů rozhodně nechtěl ulehčit a tak ještě překontroloval svůj batoh a vyrazil na cestu. Vůbec sice nevěděl, kde je ale jako trenér pokémonů stejně procestuje většinu kontinentu Mirai, tak je jedno, jak začne.
Po hodině cesty zaslechl Thomas nějaký šramot. Otáčel se a hledal jeho původ. Něco ho napadlo, zvyku nepřicházeli z ničeho, co se pohybovalo v jeho výšce, neznámý skákal po větvích stromů. Položil batoh na zem a začal šplhat na jeden ze stromů. Kmen byl naštěstí plný prasklin, takže nebyl problém, dostat se až ke koruně. Odtáhl jednu větev a vyjekl překvapením, když se těsně u jeho očí objevil ostrý zobák. Spadl ze stromu a tvrdě dopadl na zem. Tohle plně zpečetilo osud pokémona, který se ukrýval nahoře. Thomas to přeci nemůže nechat jen tak.
Pomalu se zvedl a přejel si rukou, po bolavých zádech. Podíval se na pásek u kalhot. Totodile byl sice skvělý bojovník ale les nebyl jeho přirozené prostředí. Místo něco tak Thomas použil ratatu. Myší pokémon vyběhl po kmeni nahoru a zmizel mezi větvemi. Ozvalo se pištění a potom zaskřehotání ptáka. Thomas sledoval jak se listí otřáslo a potom jí proletěl pokémon pidgey. Vrabci podobný pokémon se chystal uletět, když se objevila ratata. Fialová myška prolétla vzduchem jakoby sama uměla létat a skočila pidgeymu na záda. Ozvalo se třesknutí a pták spadl na zem. Thomas neváhal a hodil pokéball. Ten dopadl na poraženého pokémona a ten, v rudé záři, zmizel uvnitř.
Thomas vítězoslavně uchopil pokeball s novým přírůstkem, když se ozval ptačí křik a rozhodně, nešlo o jeden exemplář. Strom se znovu otřásl a z jeho koruny vylétlo hejno pidgey a svými zobáky mířili na ně.
Thomas rychle hodil pokeball s totodilem a modlil se aby byl pokémon dostatečně silný. Totodile neváhal a použil vodní dělo. Sice pár protivníků zasáhl ale zbytek proud vody obletěl a zaútočil na něj svými drápy a zobáky.
Thomas k nim přiskočil a snažil se je odtrhnout od svého totodila. Náhle někdo zavolal "Lěťte zpátky nebo vás to bude bolet."
Ptáci se sice po hlasu otočili ale za pár vteřin útočili dál. Neznámý mávl rukou a mezi ptáky skočil pikachu. Pokémon vypadal jako žlutá myš, s bleskem místo ocasu. Červené tváře pokémon a zajiskřili a potom to několik vteřin vypadalo, jakoby pod stromy tančili blesky. Pidgey se zvedli a zmizeli mezi stromy.
Thomas se otočil a zajásal "Děda Ash!" Muž se usmál "Ahoj Thomasi, co to děláš?"
Chlapec se nervozně zasmál "Útočil jsem na jednoho pidgeyho ale nějak se to jeho rodině nelíbilo"
Ash zakroutil hlavou "Měl by si vědět, že někteří pokémoni žijí v hejnech, stádech nebo smečkách."
"Tvoje první zápasy taky nevypadali nijak báječně" poznamenal jízlivě. Thomas
Ash se rozesmál "Tohle máme v rodině, vždy se bráníme, když si na nás někdo dovoluje"
"Potkal jsem i zloděje pokémonů"
Ash se zamyslel "Řekl ti své jméno, mohl by si ho popsat"
Thomas zloděje popsal a potom jen dodal
"Půjdeš se mnou?"
Ash zakroutil hlavou "Nemůžu, musíš si najít společníky svého věku a ne staré dědky. Řeknu Jenny vše o tom zloději ale tobě můžu popřát pouze hodně štěstí" S tím se otočil a zmizel mezi stromy, jeho pikachu běžel za ním.
Thomas pohlédl do lesa. Musím pokračovat sám jako můj děda. Potom ho ale něco napadlo. Nesmí se řídit vším, co dělal jeho děda nebo teta. Musí žít svůj život.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 11. února 2018 v 18:24 | Reagovat

Nemám rád zloděje Pokémonů!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama