6. E.K.P.

23. února 2018 v 11:45 | Václav Hess |  5. série
River Song právě seděla u počítače a snažila se dohrát šachy, když se za ní ozvalo.
"Teto?" Doktorka měla ráda děti ale už pomalu začala litovat faktu, že jich na Atlantidě bylo tolik. Napočítala do deseti a otočila se. "Ahoj, co potřebuješ? Teta Jenny ti zase vyprávěla o cyber lidech?" Dívenka v modrých šatech se otřásla strachy. "To ne ale maminka řekla, že mě máš vzít na výlet nebo ti řekne, kdy budeš příště rengenovat"
River se zasmála "Regenerovat?"
Britney přikývla "No, dyt jsem to říkala"
"Víš ale že to je od tvé matky vydírání a není to nic hezkého"
"Maminka tomu říká obchod"
River protočila oči ke stropu a přemýšlela jak by to mohla vysvětlit pětiletému dítěti i když matka toho dítěte byla Missy.....nebo právě proto.
"Tvoje maminka má hodně zajímavé obchody ale i ona se může zmýlit"
Potom raději otevřela dveře červené telefonní budky a mávla na ní aby šla dovnitř.
Vnořili se do útrob stroje, který se za pár vteřin vydal na cestu prostorem i časem. Celé to trvalo jen pár vteřin a Tardis s hvízdáním přistála.
River Song otevřela dveře a vyhlédla ven "Tak tohle nebude ZOO" zašeptala zmateně a přečetla si velkou ceduli, která byla před ní "Ústředí E.K.P.."
"Britney, počkáš v Tardis"
Okamžitě se ozvalo veselé vypísknutí "Jééé a bude tu i strejda Jack?"
"Ne, budeš si povídat jen s Tardis" zakřičela River Song
"Minule jsem se naučila všechna tvá jména, Melody Pond, River Song, T....."
"TICHO!" vykřikla River Song a zavřela dveře. Nechybělo mnoho a dozvěděla by se něco, co by rozhodně neměla zjistit takovým způsobem. Cestování časem mělo svá pravidla a ta se musela dodržovat. Promluví si i s Tardis a vysvětlí jí, že by neměla svěřovat informace dětem.
Ted ale měla na práci něco jiného. Vrátila své myšlenky k budově před sebou. Torchwood, Unit, Omega.....Ticho...co ještě vlastně znala za společnosti. Nemohla si ale vybavit, že by někdy četla nebo viděla E.K.P.
Přešla k dvoukřídlým velkým dveřím a zkusila je otevřít. To se jí také podařil a hned mohla vejít do rozlehlé vstupní haly. Všude pobíhali desítky lidí ale nikdo si jí nevšímal. River místo toho pohlédla na černo-modré uniformy, trochu jí to připomínalo policii. Ptom jí svitlo, opravdu se mohlo jednat o něco podobného. Nakonec se zase otočila a vyšla ven. Po dvou krocích ale do ní někdo vrazil. Troztáhla ruce aby udržela rovnováhu a otočila se. Vedle ní stála mladá dívka, s černými dlouhými vlasy. Na sobě měla tmavém triko bez rukávů, které odhalovalo její potetované ruce a bílé kalhoty
"Stalo se vám něco?" zeptala se starostlivě.
River zakroutila hlavou "Nic mi není, jenom jsem se trochu lekla. Mohla by si mi ale odpovědět na jednu otázku"
Dívka okamžitě přikývla a tak se zeptala "Co znamená E.K.P?" a ukázala rukou na dveře za nimi.
"Jsem Faith a E.K.P. Znamená Energetická krizová policie"
"Co má všechno na starosti?"
Faith se zamračila "Si asi zdaleka i Divocí ví, co policie dělá."
"Jsem z větší dálky, než oni" řekla Doktorka okamžitě.
Faith to stačilo "Hlídají spotřebu energie u lidí a dalších živých tvorů. Mají na starosti udělování přídělů."
"Životní energie?" zeptala se jí pro jistotu a dívka přikývla na souhlas.
"Funguje vše, tak jak má?" zeptala se River Song opatrně
Faith se zasmála ale vzápětí se zamračila "Víš heslo?"
Ríver neváhala a zkusila první věc, která jí napadla "Tardis". K jejímu udivu se dívčin výraz změnil a zračil jasnou úlevu "Pojd za mnou" a vedla jí hlavní ulicí dál, mezi dav lidí. Po pár krocích vešli do úzké uličky plné odpadků a tou se dostali až k malému náměstí. Díky vysokým budovám tady bylo podivné šero. Faith zůstala stát, před oprýskanou šedou zdí. Za pár vteřin vyskočila a šplahal po zdi, jakoby šlo o žebřík. River na ní zůstala nevěřícně hledět "Nevím jak u tebe ale můj otec se nejmenoval Spiderman" Faith se otočila a křikla na ní "Je tam žebřík, stačí se chytit první příčky." River Song se přiblížila ka zdi a položila na ní ruku. Chvilku tápala ale potom se dotkla něco, co si neviděl ale cítila. Vzduch se dal do pohybu a ona viděla žebřík, který ale zůstával ostatním lidem neviditelný.
River se rychle pustila do šplhání a brzy se tak dostala k Faith, ta už naní čekala na střše budovy.
Doktorka čekala špínu, holuby, možná i bezdomovce ale místo toho tu byla menší vesnice z bílých polokoulý. Stavby velmi kontrastovali se zbytkem města a jí bylo jasné, že se nachází na místě, kam se příliš lidí nedostane.
"Vítej v naší centrále, snažíme se dát dohromady zbraň, kterou by jsme zničili Továrnu a vrátili tak lidem dřívějíší svobodu
"Továrna má na starosti E.K.P.?" zeptala se jí River, Faith ale zakroutila hlavou "Na další otázky ti odpoví naše vůdkyně Lana"
Potom provedla River Song mezi budovy až ke stavbě, co vypadala téměř stejně jako okolní, jen byla o trochu větší. Fantih zaklepala na světlé dveře a ty se okamžitě otevřeli. River zůstala překvapeně sát na místě. Dveřníkem byl totiž dalek. Její průvodkyně ale překvapená nebyla, nejspíše se jednalo o typické zjevení, které jí nevyvedlo z míry.
River prošla kolem něj a zašeptala dívce "Seš si jistá, že je ten sluha na správném místě?"
"Ano, Lena je sama vymyslela a sestavila."
Tak tomu bych tak moc zase nevěřila pomyslela si River ale neřekla ani slovo. Právě totiž minuli hned dva daleky. Chodba je dovedla až k obývací místnosti, kde Doktora dostala druhou ránu. V červeném pohodlném křesle seděla Eva, manželka Adolfa Hitlera. Její brnění zmizelo a místo něj na sobě měla bílé šaty, v kterých vypadala téměř nevinně.
Žena s nebezpečným úsměvem vyskočila a přešla k ní "Jsem Lana, vůdkyně povstalců, vítej v Zeole"
River se podívala na Faith, potom pohlédla do tváře své soupeřky. Její tvář sice brázdil úsměv ale její oči vyprávěli celé romány, o tom jak by jí ráda zabila. Mohla si tak být jistá, že je před ní opravdu Ema.
"River Song mohla by si nám pomoci v našem snažení. Plánovali jsme velký útok na Továrnu, ale Faith měla menší zpoždění"
River úplně cítila, jak rychle přemýšlí. Eva chtěla útok na Továrnu, má to ale překazit nebo ne. Proč by ale chtěla pomoci lidem? Eva vedla válku ale ne v tomto čase.
River se místo toho otočila na svou průvodkyni "Mohla by smě nechat se svou vůdkyní o samotě?"
Faith se podívala na Lanu, jakoby chtěla její souhlas. Žena na ní jen mávla a dívka zmizela na chodbě.
River Song se hned otočila na svou soupeřku "Co od těch lidí chceš?"
Eva se škodolibě usmála "Proč bych ti to měla povídat?"
"Protože jsem Doktorka a ty dobře víš, že jsem vybojovala hodně bitev. Porazím tě stejně jako jsem porazila daleky v jakémkoliv minulém střetu"
Úsměv vůdkyně daleků se ještě rozšířil "Všechna tvoje vítězství byla jen štěstí. Chci zničit Továrnu a tyto lidi osvobodit Můžeš tomu věřit a pomoci, nebo se nám postavit a zkusit, jestli tě tvoje štěstí ještě neopustilo"
River Song na ní mrkla "Půjdu s vámi a zastřelím tě hned, jak se pokusíš ty lidi podrazit"
Nakonec obě ženy vyšli ven z budovy a stanuli před nastoupenými lidmi i daleky.
Doktorka viděla desítky plecháčů, jak projíždějí mezi lidmi a začínala být opravdu nervozní.
Šachtou se dostali ze střechy budovy přímo do kanalizace. Špinavá stoka byla opravdu místem plným špíny a krys. Několikrát se před nimi mihla i větší stvoření ale River nemohla nic rozeznat. Vypadalo to ale na příbuzné homo reptilia.
Po dvou kilometrech se dostali opět na sluneční světlo. Zeola zůstala za nimi a nahradila jí zničená příroda, která vévodila podivná hranatá stavba.
"Továrna?" zeptala se River Song sví průvodkyně. Dívka s téměř světlými vlasy, jménem Gaylen přikývla na souhlas
Potom se před svou armádu postavila Lana a v rukou držela buben, potažený kůží.
River Song překvapeně hleděla na to, jak žena začala bubnovat a zmítat se ze strany na stranu v pohybech, co měli být nejspíše pokusem o tanec. River pohlédla na čtyři komíny, vypouštějící do vzduchu sloupy dusivého, černého kouře.
Z prvního právě vytrysklo světlo a ozvala se exploze.
Žena změnila bubnování a pokračovala. Gaylen se natočila k River a zašeptala "Továrna se řídí zvukem, Lana chce narušit její frekvenci a tak jí vyřadit z provozu."
Doktorka fascinovaně hleděla na to, jak vůdkyně zničila, druhý i třetí pilíř. Potom ale nastali problémy. Brána budovy se otevřela a ven vycházeli postavy, které River opravdu nechtěla vidět. Stříbrní vojáci pochodovali v bojových útvarech a jejich temné oči si je všechny měřili.
"Kde se tady vzali cyber lidé?" vykřikla River Song. Eva se k ní otočila "Kdo si myslíš, že Továrnu postavil? Tohle si nevymysleli lidé ale někdo horší." Potom začala opět bubnovat. Povstalci tasili zbraně a pustili se do útoku. Naštěstí byli jejich střely účinné ale i tak byla bitva velmi divoká.
Jeden z cyber lidí vystřelil na Evu a její buben se roztrhl na kusy. Žena zaklela tak jadrně, že si i slunce ukrylo za mraky a začalo pršet. River k vůdkyni doběhla "Můžeme se dostat do továrny a poslední pilíř vyřadit ručně." Eva přikývla "Už mi věříš? To je jedině dobře. Samozřejmě to jde ale nebude to nic lehkého" Potom ukázala k bráně Továrny. Mezi cyber lidmi se objevil člověk v tmavém oděvu, se světlými krátkými vlasy. River Song na něj překvapeně hleděla, potom zašeptala pouze "To je Vládce"
"Ty ho znáš?" zeptala se Eva překvapeně.
River Song jen zalapala po dechu "Samozřejmě, že ho znám, je to úhlavní nepřítel mého manžela"
Eva se rozesmála "Vždyt on je tvůj...." nestačila ale větu dokončit, protože jí k zemi srazila jedna ze zbloudilých střel cyber lidí
River si k ní klekla a zadívala se na ránu. Někdo jí střelil do zad, to je ale nemožné. Otočila se zpět k městu a viděla zástup cyber lidí vstávajících ze země.
Znovu se podívala na Vládce. Muž se naštvaně otočil zpět k bráně a zmizel v Továrně.
Potom jí vše došlo. Missy přeci svou armádu rozšířila pomocí deště, to bylo to, co padalo z oblohy i nyní. "Ústup!" zakřičela River a s úlevou zjistila, že jí povstalci poslechli a utíkají zpět k městu. Dalekové ale stříleli dál a nevzdali se. Doktorku napadlo, jestli vůbec ví, co je ústup. Nakonec je nechala na místě a utíkala k městu. Jejich prořídlý hlouček se nijak neskryl a k městu se tak dostali o poznání rychleji. River Song s nikým nemluvila. Místo toho otevřela Tardis a zmizela v ní.
"Jůůůů teto, už si zpátky?" vykřikla Britney nadšeně.
River se na ní vyčerpaně usmála "Jsem ale musíme porazit jednoho zlosyna"
S tím vyrazili na cestu. River se vrátila o pár minut zpět a chtěla se dostat přímo do Továrny.
"Britney, ty budeš tady a NEPŮJDEŠ ven!"
"Ano teto" řekla dívenka, během točení se na židli. River jen doufala, že jí opravdu vnímala.
Nebyl čas to ale zjištovat. Doktorka vystoupila ven a zjistila, že se dostala k zadnímu východu. Tardis byla někdy prostě skvělá. Odemkla sonickým šroubovákem a dostala se do velké haly. V dálce slyšela pochodující cyber ldi ale těm se chtěla vyhnout. Proto zvolila úzkou chodbu, kde bylo celkem ticho a vydala se na menší průzkum. Téměř se v tom bludišti ztratila, když dobloudila až k hlavní bráně. Skryla se za krabicemi a hleděla na pochodující zástupy cyber lidí. Pár metrů od ní, byl i Vládce. Počkala až proud bojovníků skončí a potom vyšla ze svého úkrytu
"Sorry blondáku ale tady končíš."
Vládce se otočil a vběhl zpět do Továrny "Co ty tady děláš?"
"Zase jsem ti přišla překazit plány"
"Jednou tě zabiju" zavrčel muž naštvaně
"Dovolím si menší spoilery. Jednou mi ale budeš pomáhat"
Vládce se zasmál "Nikdy nedojde k tomu abych pomáhal tobě nebo Doktorovi"
River Song chtěla vyndat pistoli ale Vládce jí kopl do ruky a zbran místo toho skončila někde pod krabicemi. Doktorka sáhla do jedné z krabic a bodla Vládce do boku, aniž by se stačila podívat čím to vlastně udělala. Tentokrát asi měla znovu štěstí ale muž se skácel na zem. Podívala se na jeho ránu a zjistil,a že ho probodla části nohy od cyber člověka.
Vládce se po ní podíval a zakašlal "Ted by si mě měla zachránit"
River se rozesmála "Nejsem Doktor, já se klidně podívám na to, jak umíráš"
Muž se roztřásl a znovu zakašlal "River, ty nevíš všechno, já jsem tvůj......." s tím se jeho oči zavřeli .River sledovala jak se jeho tělo zalilo zlatým světlem. Věděla, jak ho regenerace změní i to, že mu smaže část vzpomínek. Nikdy už nezjistí, co jí chtěl říct. Světlo zmizelo a místo muže, tu ležela Missy. Dnes ale nemělo dojít k jejich prvnímu setkání, nebo přeci jen.......
River chvilku hledala po kapsách, než našla papír a něco na psaní. Rychle vzpomínal na jejich první setkání a napsala na papírek datum a čas. Potom se na pár vteřin zamyslela a začala psát dál


Až jednou budeš chtít najít své ztracené vzpomínky, podívej se v Archivu. Pomůže ti žena jménem River Song. Ona bude v nesnázích a tak bude lehké jí přemluvit aby pomohla i ona tobě. Svého úmyslu nebudeš litovat. Missy, vezmi si na cestu i manipulátor časového víru.


Potom jí vzkaz strčila do kapsy kalhot. Missy ted čekala dobrodružství s Doktorem ale potom zatouží po informacích a najde ji. Potom si všimla jedné věci, to ona jí pojmenovala Missy. Naposledy se podívala na Továrnu a odešla zpět k Tardis.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama