4 - Překvapení!

23. února 2018 v 11:43 | Václav Hess |  5. série
River vyšla z Tardis, svého stroje času a rozhlédla se. To, že právě vyšla z červené telefonní budky, která tu ještě před pár vteřinami ani nebyla ale nikoho nezajimalo. Ne snad, že by tu bylo málo lidi. Primo kolem ní pobíhali desítky lidi a o nějakou blondýnu v modrém se prostě nestarali. River ještě prekontrolovala sonicky šroubovák a potom se vydala mezi stánky. Středověké trhy byli podle ni, skvělým místem, kde si odpočinout. Chtěla prostě vypustit všechen boj, daleky, cyber lidi i Missy. Trochu se zastyděla, když si uvědomila, že si chce odpočinout i od svých přátel. Nevzala si proto žádného společníka a tak procházela mezi stánky osamocená ale spokojená. Prodavači kolem ní nabízeli spousty jídla a haldu úplně zbytečných věci, které najdou kupce jen před Vánoci. Obvyklá věc, která lidí drží už tisíce let. Ničím se to nelišilo od trhů v budoucnosti. River s úsměvem prošla uličkou až k většímu prostrannství. Náhle jí dobrá nálada opustila. Lidé se šokovane rozestupovali ale oči nespouštěli z věci, která sem rozhodně nepatřila. Obrovský předmět, ve tvaru krychle. River prošla kolem skupina vyszrasenych žen a vypátrala něco, co vypadalo jako dveře. Znovu si prohlédla celý podivný nález. Na loď to sice melo použitelnou velikost ale úplně špatný tvar. Z přemýšlení jí vytrhl vyděšeny křik. River šla po zvuku, až uviděla postavy v červených zvech, jak si razí cestu mezi lidmi. Nechala je dojít blíž a potom.si všimla jejich obličeju. Propadle tváře pptazene hnědou, vrascitou kůží. Jeden z nich prošel těsně kolem River Song a zastavil se až před podivnou lodi. Netvor přejel rukou po uzavřených dveřích, jakoby něco hledal. Potom se pomalu otočil k lidem a chraptivym hlasem se zeptal "kde je klíč?" Lidé ale mlčeli, szrach je prikoval k zemi a uzavřel jejich úsa. Netvor se rozhlédl kolem sebe. "Chceme klíč od Trezoru. Nejsme vaši nepřátelé, chceme vás chránit. Musíme se ale dostat do Trezoru a využít jeho obsah.
Náhle River vše začlo zapadat na správné místo a ona si vzpomněla na Doktorovo starší dobrodružství. " Mniši,kde jste nechali svou pyramidu?" vykřikla a snažila se rychle vymyslet, jak jim zabránit v získání Trezoru. Netvor se obrátil přímo k ní a River viděla misto jeho nosu jen dvě díry. "Co to má být?" zeptal se udiveně. Doktorka zaklela, možná teď způsobí víc škody, než užitku. "Stavba, která sloužila jako hrobka panovníků" odpověděla a doufala, že nic nepokazila. Mnich udělal krok k nísvou pravou rukou se dotkl jejího čela. River cítila, jak se prehrabuje ve vzpomínkách ale nemohla s tím nic udělat. Mnich skončil a usmál se, což na jeho obličeji vypadalo děsivě. "River Song, děkuji ti za pomoc. Pokohla si nám vyřešit jeden problém, pri stavbě našeho stroje". Potom se otočil k lidem kolem sebe. "Zítra přijdeme znovu a chceme klíč od Trezoru.
River slefo ala odcházející Mnichi a napadlo jí jediné, tohle se jí opravdu nepovedlo. "Víte jaký klíč mají na mysli?" Rozhostilo se dokonalé ticho, ktere narusovalo jen několik skepic. Nakonec k River došel malý chlapec. "Tuhle obálku, jsem měl předat vám." River vzala vzkaz do ruky a rozložila ho. Na bílé ploše byla směsice kruhů, Gallifreyština. Někdo zapsal dvě slova, sonický šroubovák. River se podívala na maleho doručovatele "Kdo ti to dal a jak si věděl, že je to pro mě?" Chlapec se nervózně pohupoval na místě. "Dala mi to žena jménem Tasha Lem, budete nám chtít pomoct až přiletí příšera."
"těch příšer přiletělo trochu víc" ušklibla se hned. Chlapec ale zakroutil hlavou "mluvila jen o jediné příšere.
River se tedy otočila zpět k Trezoru. Ta příšera bude uvnitř. Jen musí Mnichům zabránit aby se k ní dostali. Znovu si všechno prohlédla ale na nic nepřišla.
Druhý den ráno se vrátila k Trezoru, který již hlídali vojáci. Pokud se tak třem mužům bez zbroji a s tyčemi v rukou, mohlo tak říkat. Mezi nimi ale stál i muž v černém oděvu a zlatým řetězem na krku. Pozdravil jí a teptal se "Můžete nám pomoct?" River prikyvla "Budu se snažit"
Po několika minutách ale přiběhl vystraseny muž a zakricel "Ti démoni se vrací, už zabili tri strazne."
"proč začali zabíjet?" zeptala se ho River. Muz se podíval na starostu ale ten kývl. Nakonec tedy pokračoval "řekli nám, že dokončí pyramidu a ovládnou nás"
River zaklela a zamířila na Trezor sonicky šroubovák. Nic se ale nestalo. Nemohla tedy schránku přesunout. To už ale k nim dolehli zvuky boje a pach spaleneho masa. Nakonec River napadlo jen jediné. Namirila sonicky šroubovák na dveře a odemkla zámek. Ozvalo se několik cvaknuzi a potom se dveře otevreli. River zahlédla dovnitr a strnula. Viděla pohodlně a moderně zarizenou mistnost. Uprostřed bylo piáno a na něm seděla žena ve fialových šatech. Rozpuštěné černé vlasy jí zakryvali část tváře ale i tak jí River hned poznala. "Ahoj" . Missy zvedla hlavu a mávla na ní "Ahoj zlato, konečně si to otevřela" River ale zůstala stát na místě "Co všechno si pamatujes?"
Missy "To te tahle hra tak baví? Nezahrajeme si raději Pokemon GO?"
River se zamracila. "Jde o budoucnost lidí, opravdu nemáme čas na tvoje prupovydky"
Missy na ni mrkla a ušklibla se "Lidi je pěkných pár miliard ale slibila jsem Doktorovi, že se zlepsim. Neboj, pamatuju si i Atlantidu"
River ale zaujalo něco jiného "Co si provedla, že tě Doktor k něčemu takovému dohnal?"
Missy mávla rukou "Znas to, hodis jedno dítě do sopky skoncíš před soudem a nakonec tě zavřou do Trezoru."
River se zeptala dál "Mniši tě chtějí získat a staví pyramidu, kterou jsem jim omylem pomohla dokončit."
"takže taky nejsi tak hodná" podotkla Missy. River Song vyšla ven a neodpověděla. Starosta zůstal nevěřícně zírat, když vyšla Missy, ted už upravená. Černé vlasy vycesane do drdolu.
"Trezor je otevřený a nyní se.postarame o Mnichy."
Prošli městečkem a vyhnuli se bojujicim. Na jeho okraji uviděli nehotovou pyramidu, která se do zalesnene krajiny opravdu nehodila. River došla až ke skupince mužů, která stavbu hlídala. Jejich úkolem bylo pozorování změn.
Došla až k nim a pozdravila je.
Muži se na ní podívali a jeden z nich vytáhl nějaký kus papíru "Vy jste ta cestovatelka, co nám má pomoct?" Jeho pohled byl velice výmluvný ale i tak ještě dodal "Nevypadáte jako bojovnice"
River se chystala podat nějakou společenskou odpověd ale Missy jí předběhla, když si dala ruce v bok a vyštěkla "A ty zase nevypodáš jako někdo, kdo by trpěl sebevražednými sklony!"
Muž okamžitě zrudnul vztekem "Žádná stará ženská mě nebude okřikovat"
Missy se ušklíbla, vytasila sonický šroubovák a zmáčkla jediné tlačítko. Vylétl proud rudého světla a zasáhla neposlušného vojáka, ten se rozzářil a zmizel, Místo něj tu byla jen hromádka popela.
"Co tě napadlo?" vykřikla River. Vojáci se okamžitě otočili a úspěšně zmizeli v lese.
Missy jen mávla rukou "Byl to jen jeden opilec, ještě jim zbývá celá tlupa."
"Doktor má asi nejspíš pravdu!" vyštěkla River Song. Zhluboka se nadechl a pokračovala "Opravdu by si se měla nad sebou zamyslet."
"Dobře, udělám to hned jak se vrátím do Trezoru, ted by jsme ale mohli jít a tachránit svět nebo udělat nějakou další zbytečnost" s tím Missy vyrazila přímo k pyramidě.
River bežela za ní a stále nespouštěla oči z obří stavby. Už doběhli skoro až k uzavřenému vchodu a nikde nebyla ani známka nějakého života. Nakonec došli až ke svému cíly, bez jakýchkoliv potíží. Missy zaklepala na stěnu, která vypdala jako kámen ale při poklepu zaduněla jakoby šlo o železná vrata. River zkusila sonický šroubovák a pyramida se dala do pohybu. Vzduch kolem stavby se rozvlnil a zešedl, potom se vrátil do původní barvy a vchod se dal do pohybu. Za pár vteřin už hleděli do prázdné chodby. Ruver vešla jako první, v jedné ruce měla pistoli a v druhé sonický šroubovák. Vadilo jí, že nikde nevidí stráže nebo jakoukoliv ochranu. Jednalo se nejspíše o nejmodernější výtvor Mnichů ale nikdo ho nehlídal.
Missy sledovala stěny, ty byli plné hyreoglifů. Nejvíce to připomínalo starověké písmo, až na jeden znak. "Hej! Na tohle se musíš podívat" zakřičela netrpělivě. River za ní šla a podívala se na zed. Mezi změtí znaků, byl menší obrázek daleka a vedle něj postava v černých dlouhých šatech . Žena měla obličej téměř bílý, až na černý pruh, který se jí táhl přes oči.
"Vypadá skoro jako ty" navrhla River.
"To nebudu já, jsem daleko hezčí, než tahle vychrtlina." ohradila se Missy
"To už je jedno, musíme stejně jít dál. Nevím, proč to sem Mniši namalovali ale Doktor by to mohl vědět," S tím River vzala mobil a nafotila většinu znaků. To samé opakovala i na druhé straně. Potom, opět v tichosti, vyrazili dál. Po pár minutách zjistli, kam se ztratili jejich nepřátelé. Přímo před nimi byla rozlehlá místnost, ze stropu se táhla modrá chapadla. Jejich konce se zmítali a několikrát to vypadalo jakoby se ohnali po postavách pod nimi. Mniši pobíhali kolem a snažili se chapadla chytit.
"Těch mrtvolek je jen tucet, mohli by jsme je porazit." zašeptala Missy.
"Mohli ale také nemuseli, vesnici jich taky napadlo jen pár a lidé nevěděli co s nimi" oponovala jí River, Missy ale jen mávla rukou "To byli lidé, my jsme někde trochu jinde."
"Já jsem z poloviny člověk" řekla River a usmála se. "Lidé ale mají něco, co by nám mohlo pomoci." Rychle se otočila a rozběhla se k východu.
"Co si vymyslela?" zeptala se Missy a snažila se jí dohnat. Nakonec se jí to povedlo až u dveří Tardis.
River Song vešla dovnitř a okamžitě začala zadávat souřadnice.
"Mohla by si mi prozradit, co si vymyslela?" zeptala se Missy a sedla si na schody.
"Dáme pod tu pyramidu bombu" řekla jednoduše River a Tardis se dala do pohybu.
"To si myslíš, že Tardis prokope cestu" zeptala se Missy
River několik vteřin nic neřekla a snažila se zkrotit svůj stroj času. Potom Tardis, s velice výmluvným hvízdáním, dopadla na zem. River překročila Missy a znovu vyšla ven.
"Naše kamarádka z Egypta už odletěla nebo ještě nepřiletěla?" zeptala se Missy
Tentokrát odpověd dostala "Mniši by tu ještě neměli být a my máme dost místa aby jsme sem dali bombu."
Missy se rozhlédla "No, snad tu nemají předvoj. Potom se otočila a musela uskočit aby jí nepřeválcovala River, která běžela s velkým balíkem v rukou. Věc byla popsaná galifreyštinou a výhružně rudě blikala."
River Song doběhla až k cíly, tam vykopla pár drnů a bombu dala pod ně. Potom se rychle vrátili do Tardis a odletěli.
Stroj času se během několika vteřin, dostal do doby, která již byla bezpečná. Několik vteřin potom, co odletěli. River otevřela dveře a spolu s Missy hleděla na obří pyramidu. Ta se tyčila k nebi jako památník, nějaké strašlivé bitvy. Tichá a majestátní. Potom se ale celá stavba otřásl a z jejích útrob byli slyšet zvuky explozí. Na plášti se objevili praskliny, z kterých sálal ohěň. Potom se celá stavba dala pomalu do pohybu a odlétala do vesmíru.
"Měli jsme jí zničit" řekla vylekaně River.
"Tohle ale také dává smysl" opravila jí Missy "Doktor se s nimi setká ještě jednou ale to už budou oslabení."
"Odkud ty tohle víš?" zeptala se podezíravě River.
Missy se ale zasmála a mávla rukou. Potom se otočila na místě jako baletka a zazpívala "Měla by sis lépe schovávat svůj děník, blondýno" Potom se ale zastavila a zvážněla "Ted mě ale budeš muset zase zavřít do Trezoru"
River ale zakroutila hlavou "Proc prostě nezůstaneš venku?"
Missy se poprvé objeví na tváři slza "Nechci Doktora znovu zklamat.
River Song okmažitě přikývla na souhlas a v mysli se jí zažehla malá jiskra žárlivosti. Zdá se jí to nebo Missy na Doktorově názoru až moc záleží. Možná začíná bláznit, vždyt Missy a Doktor sou staří přátelé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama