14. Ninja

24. února 2018 v 15:44 | Václav Hess |  5. série
Doktor vystřelil z pistole a zavolal na River. Musela jen použít přístroj na zneviditelní a dostat se do lodi. Muž jen doufal, že jeho manželka využije situace a nebude se ho snažit zavhránit. Naštěstí ho poslechla, což nedělala často a zmizela. Doktor znovu vystřelil po nepříteli před sebou a rozběhl se dál od lodi. Tři krampusové se vrátili zpátky ale dalších pět bojovníků ho sledovalo. Sice tím neodvedl pozornost úplně ale River bude aspon méně práce. To hlavní ale bylo, aby se vůbec dostala do lodi.

**

River opatrně našlapovala a rozhlížela se kolem sebe. Erebus zvenku vypadal nehotově ale vnitřek lodi už byl nejspíše dokončen. Tmavá chodba z tmavými stěnami byla lemována žilkami, které vydávali hřejivé světlo. Pomalu se dostávala dál a dál, několikrát se musela vyhnout krampusovi, co byl na stráži. Někdy se na chlupatém těle vyjímali různé pásky a ozdobné šperky. Všechno ale vypadalo hrubě. Krampusové tedy stále neměli vyspělou technologii. Jak se ale dostali k takovému vesmírnému plavidlu? V River začala klíčit nebezpečná myšlenka. Někdo těm chlupáčům pomáhá. Z myšlenek jí vytrhla až chlupatá stěna, do které narazila. Zdvihla hlavu a podívala se do očí obrovskému krampusovi. Divoce hleděl kolem sebe a snažil se najít překážku, do které vrazil. River zůstala stát na místě a zblízka si prohlížela jeho rohy. Nacházeli se na nich nakreslené runy a zlaté pásky. Nakonec ale prošel chodbou a zmizel za rohem.
River došla k černým dveřím. Otevřela je a opatrně vkročila do rozlehlé místnosti a to co tam viděla, jí vyrazilo dech.

**

Doktor běžel lesem a snažil se běžet rychle i když si zachovat zbytek pozornosti a nezakopnout. Vytasil sonický šroubovák a několik metrů před ním, se ozvalo zapípání. Vzduch se zatetelil a objevila se Tardis. Doktor otevřel dveře a vřítil se dovnitř. Stroj se opět zamaskoval a zabránil tak krampusům aby se dostali k jejím tajemstvím. Muž prošel kolem řídícího panelu a zastail se před monitorem. Stačilo několik kliknutí na klávesnici a ukázal se neúplný plán lodi. Doktor se napojil na sonický šroubovák River Song a s jeho pomocí získával informace o plavidle. Do své práce byl tak pohroužený že neslyšel kroky, které by ho varovali před cizím návštěvníkem. Jeho pozornost upoutal jen cizí ženský hlas "Neotáčejte se a poslouchejte"
Doktor málem udělal to, co by udělal v takové situaci každý člověk. Svou otočku ale stačil včas zastavit. "Kdo jste?"
Žena přešla za jeho zády a tichým hlasem řekla "Jsem Kaira, jedna z kitsune. Žena s ohnivými vlasy mi přikázala abych tě zabila, hned jak se naše oči setkají."
Tím se Doktorovi vysvětlilo, proč se nesmí otočit.
"Já jsem Doktor. Kdo je žena s ohnivými vlasy a proč nesplníš její rozkaz?"
Ozvalo se další klapání, jak ženiny boty dopadali na podlahu a tichá slova
"Nemůžu říct její jméno, protože mi to doslovně zakázala, nemůžu jej ani napsat. Ona má mou hvězdnou perlu, proto musím plnit její rozkazy. Znám ale tebe i tvou a nemám v úmyslu vás dva zabít. Vesmír by tím přišel o dva neobyčejné hrdiny."
"Kitsune nejsou známý jako dobří ochránci nevinných." podotkl Doktor
"Už se můžeš otočit, vyřešila jsem náš problém."
Doktor poslechl a poprvé viděl Kairu. Kitsune byla téměř nahá, až na černé kožené kalhoty a koženou černou podprsenku. Na záda jí spadali tmavé vlasy, protkané stříbrnými prameny. Navzdory podivné barvě vlasů vypadala mladě. Oči jí kryla černá maska, bez otvorů pro oči.
"Jak se chceš orientovat?" zeptal se jí Doktor.
Žena obrátila tvář přímo k němu a i když ho nemohla vidět, otočila se přesně do míst, kde stál.
"Můžu se orientovat i podle zvuků a pachů"
"Můžu ti nějak pomoct nebo chceš bloudit se zavázanýma očima, dokud tvá šéfka nezmění rozkazy?" zeptal se Doktor a došel k ovládacímu panelu. Na vedlejším monitoru se vykreslil další díl krampuské lodě.
"Mohli by jsme dostat mou hvězdnou perlu."
"Tak vyrážíme" řekl Doktor a šel ke dveřím.

**

River zapomněla na svou neviditelnost a opatrně se plížila mezi věcmi, které připomínali obrovské skleněné kapky. Za průhlednými stěnami, ve vodě, plavali lidem podobné postavy. Všechny spali ale díky kapalině se jemně pohybovali. River ale zaujali dvě nejbližší postavy, vypadali sice trochu jinak, protože neměli vlasy ale i tak je hned poznala. Nejblíže k ní byl Adam a hned za ním, to přeci byla Eva. Doktorka ale hleděla na další postavy, které už lidi připomínali o něco méně. Spíše se jejich podoba blížila k opicím nebo ještěrům. Co se to tu děje? Pomalu prošla kolem podivných ttvorů. Náhle se s leknutím podívala na přístroj na své ruce. Její neviditelnost se náhle vytratila. Rychle do té zvláštní věci zamířila svým sonickým šroubovákem ale nic se nestalo. Nenašla ani žádnou technickou závadu.
"Ahoj, zlato" ozvalo se náhle za jejími zády, rychle se otočila a hned vzápětí dostala ránu do obličeje. Zachytila se jednoho stolu a postavila se na nohy. Přímo před ní stál vysoký muž v bílém oděvu, přes obličej měl masku, stejné barvy. River sáhla pro pistoli ale muž byl rychlejší, kopl jí do ruky až se ozvalo křupnutí kloubu. Doktorka znovu zanadávala
"Co ty si zač?" vyštěkla vztekle.
"Ty to nevíš? Tohle se mi opravdu povedlo, tak hádej zlato, máš na to ale jen pár vteřin, potom tě zabiju." pronesl muž a z jeho hlasu čišelo kruté pobavení.
"Tak říkej Ninja" dodal pomalu.
River se ho pokusila kopnout ale její protivník byl příliš hbitý, až moc. Náhle jí něco napadlo. Popadla sonický šroubovák a ihned se ozvalo lupnutí. River toho využila a znovu zatočila, tentokrát byl muž pomalejší. Její snaha byla korunována úspěchem, když vypnula skryté zařízení, které ho udělalo silnějším a rychlejším. Znovu se ho pokusila udeřit ale muž se jí vyhnul a prudce narazil do jednoho stolu. Náhle šero místnosti protal modrý blesk. River zavrávorala a na několik vteřin zavřela oči, když je znovu otevřela, její nepřítel zmizel. Rychle vyrazila na zpáteční cestu. Pomalu se vyplížila ven z místnosti a tentokrát se snažila znovu působit jako neviditelná i když tentokrát jí stráže uvidí. Sáhla si na poraněné zápěstí a při tom si všimla i něčeho zvláštního. Na hřbetu ruky byli tři zelené čáry. Vypadali jako od propisky. Co má zase tohle znamenat?
Náhle světla zhasla a vše se ponořilo do temnoty. River sáhla do kapsy a nahmatala psychopapír, potřebovala rychle pomoc.

**

Doktor vyšel ze dveří Tardis a podíval se na svou společnici. "Musíme pouze najít způsob, jak tvou perlu najít"
Kaira vydala zvuk, který byl něco mezi zavrčením a odfrknutím "Má hvězdná perla je pro mě stejně cenná, jako můj vlastní život ale necítím jí na dálku, jinak bych jí našla už dávno sama"
"Není to tedy jen artefakt?" zeptal se Doktor.
"V každé perle je životní síla jednoho z kitsune. Z pomocí perli nás může člověk ovládat nebo zabít. Je to magie stará jako sám vesmír"
Doktora něco napadlo ale nejdříve si musel něco ověřit. "Magie neexistuje, musí to být nějaké telepatické spojení"
"Telepatie ale je přeci magie?" pronesla Kaira. Muž ale zakroutil hlavou.
"Telepatie je věda, ne magie. Pojd zpátky do Tardis, vyrážíme na cestu" S tím znovu zmizel uvnitř stroje času a kitsune ho následovala. Doktor už stál připravený u ovládací konzole a v rukou držel modrý drát. Pokynul ženě, která ho hned vzala do rukou. Její slepota je nezdržela ani o jedinou vteřinu. Okamžitě, jak se její prsty dotkli drátu, dala se Tardis do pohybu. Oba zavrávorali, když se stroj řítil prostorem i časem. Náhle s hlasitým hvízdáním a tvrdým dopadem přistáli. Kaira jako první otevřela dveře a do Tardis zavál podivný zápach, asi jako když hnije na slunci pořádný kus masa. Doktor vyšel hned za ní a v tu chvíli se ozval třesk zbraní a křik mužů. V chaotické vřavě zazněla slova "Jsem Leonidas a tohle je Sparta!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama