11.kapitola Lycanopolis

11. února 2018 v 11:03 | Václav Hess |  Lovec
Matt, Tara a Anna došli až k vysoké stavbě, která připomínala hlavu vlkodlaka. Fenris opravdu chtěl postavit své město a už s tím i začal. Anna se postavila na chráněné místo v křoví a začala kouzlit. Po minutě si klekla na vlhkou půdu. Chtěli vědět, kde se nachází stráže, dříve než sem přijdou se všemi lvy. Čarodějka ale po několika minutách vstala a v očích měla zklamání.
"Musí tady být někdo jiný, kdo je silnější než já. Nemůžu na takovém místě vytvořit kouzlo."

Matt mávl rukou k odchodu, když se za nimi vynořila vlkodlačí postava. Chiméra, která byla napůl ženou a napůl bestií.
"Mysleli jste si, že jen tak napochodujete k Lycanopolis a poté odejdete bez rozloučení? Můj pán vás chce vidět a nezkoušela bych utéct nebo bojovat. Ty stráže, co jste zkoušeli najít, o vás už dávno vědí."

Celá trojice jen hleděla na ženu před sebou. Jejich plán skončil dříve, než mohl začít.
"Vaše průvodkyně se jmenuje Luciana. Pojdťe za mnou."

Potom se vlkodlačice otočila a vyrazila k budově. Nejspíše ji nenapadlo, že by mohli utéci. Věděla, že půjdou za ní, stejně jako když pes běží za svým pánem.
Matt se přistihl přitom, že by ženě před sebou nejraději rozsápal krk. Udělá to hned, jak k tomu dostane příležitost. Podle jejího pachu poznal, že jde o stejného vlkodlaka, který byl v jejich táboře.
Několik hodin procházeli lesem, až vyšli na uměle vytvořenou planinu. Přímo před jejich očima se objevil neutěšený obraz. Fenris opravdu stavěl město, které mělo být ale jen začátkem. Chtěl vytvořit Lycanopolis. Matt tomu stále nemohl uvěřit. Chybělo jen málo, a lidé by se dozvěděli o existenci vlkodlaků. Jen pár kilometrů od nich bylo menší letiště. Fenrisovi záleželo na tom, aby rozpoutal válku. Nyní mu k tomu chyběl jen poslední krok
Jejich malá skupinka brzy vešla do jedné z budov. Anně to připomínalo starověký Řím. Všechno zde bylo bílé a v úplném kontrastu s tmavými těly vlkodlaků. Nejspíše by se jí tady i líbilo, kdyby tomu všemu nevládl Fenris. Pořád měla před ločima těla svých zabitých příbuzných. Bestie zaplatí za všechno, co udělali, hned jak bude moci zas kouzlit. Nikdo netušil, čeho všeho je schopná, a někdy si tím nebyla jistá ani ona sama. Matka jí vysvětlila, že by její moc mohla být nezměrná, ale co všechno to mohlo znamenat?
Luciana otevřela dveře velkého sálu a přerušila tak její přemýšlení. Uprostřed sálu stál Fenris a byl téměř nahý. S triumfálním výrazem se k nim otočil a roztíhl ruce, jako by tak chtěl všechny obejmout.
"Vítám vás v Lycanopolis. Město ještě není hotové, ale po vaší smrti půjdou práce rychleji."

Poté se sehnul a vzal do rukou dva krátké meče, které ležely na podlaze. Jeho tmavé oči si je zvědavě prohlížely. Matte, myslel jsem si, že jsi mě přišel zabít? Nebo se z tebe stal srab? Nechceš už vidět svou dceru?"

Oslovený muž se rychle proměnil do vlčí podoby a zaútočil. Fenris zůstal v lidské podobě, ale i tak byl boj pro pouhého pozorovatele až příliš rychlý. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama