2. Probuzení krále

21. ledna 2018 v 18:07 | Václav Hess |  1. série
Ozve se podivný zvuk, který vyleká stvoření podobné psu. Zvíře mizí mezi dunami světlého písku. Zanedlouho se objevuje i červená budka, která se sem příliš nehodí. Dveře se otevřou a z nich vychází žena, která se sem hodí ještě méně. River Song si uhladí světlé vlasy a podívá se před sebe. Země nekonečného písku. Jen kdyby věděla, kde to vlastně je. Její zbrusu nová Tardis se porouchala a nouzově přistála na prvním možném místě. Problém byl, že ani sama Tardis neznala souřadnice. Možná jsou na Marsu? River se podívá do dáli a vidí dvě prchající ženy, takže na Marsu nebudou. Jedna z nich je snědá černovláska, s dlouhými vlasy. Druhá je mladší a s blonďatými vlasy. Obě ženy jí uvidí a rozběhnou se přímo k ní. Starší žena se sice tváří vyděšeně, ale ta mladší vypadá naopak nadšeně. River si připraví zbraň a čeká.
Blondýnka doběhne až těsně k lodi a rychle vyhrkne: "Je tu Doktor? Proč má Tardis červenou barvu?" River jí ale umlčí jediným pohybem ruky a řekne: "Co se nejdřív představit, nebo byste jako první mohly vejít dovnitř." Mladší žena okamžitě vběhne do Tardis, ale starší žena pronese něco o démonech a přejde práh dveří s výrazem odsouzence na smrt. Až v tu chvíli si cestovatelka časem všimne malého dítěte.

Vrátí se k ovládací konzoli a zeptá se: "Jak se vlastně jmenujete?" Blondýnka se roztržitě usměje a odpoví: "Jsem Jenny, Doktor o mě určitě někdy mluvil. River jen zavrtí hlavou a tak Jenny mluví dál: ""To se divím, jsem jeho dcera."
River se zasměje. "V tom případě já jsem tvá nevlastní matka. Nebo možná vlastní, ale to raději nebudeme řešit." Jenny vyvalí oči, ale River odpoví jen: "Spoilery" a hodí starší ženě láhev s něčím, co připomíná mléko.
"Jak jsi se sem vlastně dostala?" Jenny si sedne na schody a začne vyprávět: "Odlétla jsem z místa, kde jsem se narodila a vydala se na vlastní cesty. Od jednoho obchodníka jsem získala manipulátor časového víru a dostala se až sem. Ti roboti, co nás honí ho ale zničili, takže jsem tu uvízla. Potkala jsem tady Isis a snažíme se dostat její dítě do bezpečí."
River jí nechá domluvit a zeptá se: "Co to bylo za roboty?" Jeny jen zavrtí hlavou. "Isis tvrdí, že to jsou démoni z pouště. Poprvé se ukázali v jednom dole, ale nikdo neví, kde se tu vlastně opravdu vzali. Nevím jejich jméno, ale používají mozky lidí, aby se mohli množit. Vypadají podobně jako lidé." River hned napadne, koho to potkali. "To budou kyberlidé," řekne. Jenny zajásala. "To jsou oni. Doktor mi sice nechal svoje znalosti, ale asi je toho na jednoho člověka moc."
River se místo ní otočila na Isis. "Můžeme vás dostat až do města, ale kyberlidé vás nenechají na pokoji. Co vlastně chtějí?" Isis pohlédla na své dítě. "Chtějí mojí dceru, ale nevím proč. Není na ní nic zvláštního. Jeden z nich mi ale řekl, že mě nechají jít, když jím dám své dítě." River přikývla a otočila se na Jenny. "Mohli bychom se podívat na ten důl, kde se poprvé objevili."
Všechny tři souhlasily. A tak se River snažila nastartovat Tardis. Po několika neúspěšných pokusech a vzteklého mlácení do ovládací konzole se celý stroj dal do pohybu. Ozvalo se protáhlé ostré zapískání a Tardis přistála na poušti. Nedaleko od nich byl starý důl, který vypadal opuštěně. Jenny vysvětlila, že se tak stalo díky démonům, tedy kyberlidem. Isis zůstala uvnitř stroje a hlídala svou dceru. River a Jenny vešli dovnitř. Důl byla vlastně jen rovná štola, vedoucí do hlubin hory. Po několika krocích vzduch naplnil jakýsi zvláštní pach a bylo slyšet skřípavé zvuky. Brzy objevili zdroj toho všeho. Kyberlidé vyhloubili rozlehlý sál, ve kterém ležel obrovský kyberčlověk. River se otočila na Jenny a řekla: "To je kyberkrál. Jednou jsem ho viděla, musíme ho co nejdříve zničit"
Jenny se usmála. "Porazil ho Doktor." Dívka jen zaslechla slůvko: "Spoilery," a musela se dát do chůze. River nečekala a vešla do chodby. Od pasu vyndala nějaký stříbrný válec a zamířila s ním na nejbližšího kyberčlověka. Jeho oči se rozsvítily a potom mu explodovala hlava. Zbytek vojáků se ale dal do pohybu. Ale místo, aby se je snažili zabít, tak se otočili k obrovi a začali u něj něco dělat. Jenny rychle chytila válec, který jí hodila River a sama zamířila na nejbližšího protivníka. Brzy mu ulétla hlava. Celá hala se náhle roztřásla, ze stropu se sypal písek a prach. Obě ženy zůstali stát a sledovala železného obra, který se dal do pohybu. Jenny něco rychle napadlo, odepnula od pásku kus nějaké bílé hmoty a přilepila jí na kyberčlověka. Obr se pomalu stavěl na nohy a obrovskýma rukama drtil skálu nad sebou, aby se mohl vztyčit v plné výši. Jenny se usmála a ukázala River malou černou krabičku. Ta ale jen zavrtěla hlavou. Sama ale nevěděla co dělat. Nakonec došla až k mladší dívce a kývla. Nemluvila, protože by jí přes hluk vstávajícího obra nebylo slyšet. Jenny jen zmáčkla jedno tlačítko a vše se dalo do pohybu. Obě ženy se rozeběhly ven z jeskyně, za nimi se ozval výbuch. Bomba utrhla kyberkrálovi kus nohy. Doběhly do Tardis a River se snažila co nejrychleji zmizet. Exploze zničila kus hory a vznikl tak rozlehlý kráter, který ale začal brzy zasypávat písek. Tardis se zakymácela a zmizela.
Doktorka pohlédla na Isis. "Démony jsme zničily, tak kam vás dostaneme teď?" Isis se usmála a pohladila svou dceru po hlavičce. "K paláci panovníka Ptolemaia XII." Ve tváři River se zračilo překvapení. "Co s tím má společného?" Isis se na ní podívala. "Jsem jeho žena a matka jeho dcery Kleopatry XII."
River se rozesmála a otočila se na Jenny. "Snad to tak mělo být a nepřepsali jsme historii. Dnes jsme zachránili nejznámější královnu Egypta." Jenny se komicky před Isis uklonila a otočila se na doktorku. "Čeká Kleopatru dobrý život?" River si přiložila prst k ústům a řekla jen: "Spoilery."
Tardis se brzy zastavila na dohled rozlehlého paláce. Isis vystoupila a prošla zahradou. Okolo nich se rozeběhli sloužící a nabízeli ženám pomoc. Samozřejmě jim neuniklo, kdo z podivného plavidla vystoupil. Isis se usmála na obě cestovatelky.
"Nikdy bych vám nemohla dost poděkovat. Zachránili jste celou zemi. Naši kronikáři vás udělají nesmrtelné."
River se ušklíbla: "Byla bych raději, kdyby tam o nás nepadlo ani slovo. Lidé mají uctívat vás a ne nás." Isis tedy souhlasila, předala dítě chůvě a naposledy jim zamávala.
River se otočila k Jenny. "Kam půjdeš teď?" Dívka jen pokrčila rameny. "Společnice si nemusí hledat jen Doktor. Mohli bychom cestovat spolu." Jenny samozřejmě souhlasila. Obě se ještě otočily k zahradě a hleděly na rozlehlý palác. Isis už zmizela v jeho chodbách.
River a Jenny došly k Tardis, když si všimly malé černé krabičky. Doktorka jí chtěla vzít, když jí mladší dívka chytla za ruku. "Počkej, nevíš co to je." River jen zakroutila hlavou a použila sonický šroubovák. "Je to záznamové zařízení." Vzala krabičku a vešla s ní do Tardis. Jenny nechápavě hleděla na podivný předmět. "Vypadá jako něco od Pánů času. Jak se to tady vzalo?" River zmáčkla symbol na boku a rozezněl se ženský zpěv:

Tik Tak, běží čas
Tik Tak, ty zemřeš zas
Tik Tak, až zazní gong
Tik Tak, zemře River Song


"Uvidíme se brzy"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama