Pohádka o tolerantním Islámu

14. května 2015 v 9:58 | Václav Hess |  Komentáře
Dneska si přečteme jednu pohádku. Bude to jedna taková mírně horrorova, o tolerantním islámu. Šabatová nám sice něco podobného servíruje celkem često. Pokusím se ale inspirovat její tvorbou a vyplodit něco svého.

Nedávno jsme měli tu čest a setkali se s dvěma muslimkami, které chtěli studovat zdravotní školu. Všem je jasné, že na tokové škole se bude dbát o hygienu. Dále jde samozřejmě o školní řád. Mírumilovné a vysoce tolerantní muslimky, si ale nejspíše řekli, že jim nevěřící nebudou nic diktovat.

Správná muslimka má mít přeci na hlavě šátek a tak prostě odmítali podstatnou část školního řádu. Těmi šátky to byl samozřejmě jen začátek. Dále jim vadil tělocvik s chlapci, neměli v pořádku doklady. Dokonce odmítaly i některé aspekty povinné praxe.

Běžného Čecha napadne jedna věc, tak proč do té školy vůbec šli. Samozřejmě, že jdou do školy a respektuji řád, který je neměnný pro všechny žáky. Muslimové ale asi mají jiná pravidla nebo by je rádi chtěli.

Dvě žákyně samozřejmě do školy prakticky ani nenastoupily. Místo toho jedna z nich, dívka jménem Nasra, školu zažalovala. Chtěla by odškodnění 100 000 KČ (nějak nechápu, za co vlastně) a veřejnou omluvu od ředitelky školy. Ta naštěstí jakoukoliv omluvu odmítla. Případ ale ještě stále neskončil a putuje k soudu.

Ptám se tedy na jednu věc. V čem je věčně omílaná tolerance muslimů? Oni ignorují demokracii. Sou proti platným zákonům ČR a svou víru chtějí šířit všemi možnými prostředky. Důkazem je jeden článek na muslimské webové stránce. Autor zde doporučuje dětem aby konvertovali k Islámu a pokud se bojí reakce rodičů, tak jim to prostě neřekli. Co je to za chování?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | 14. května 2015 v 10:37 | Reagovat

Celý tenhle blog chápu - perličky z Islámu - strašné, zlé, hnusné, středověké, nemělo by to být :( Atd. Odškodnění co chtěla Nasra - divné, nesprávné.
Ale jako nepovolit jim ani šátky (taková nesmyslná maličkost) a neodpustit jim ani tělocvik s chlapci - tomu nerozumím, to se muslimek musím fakt zastat (a nejsem muslimka!). Je to docela hezké, že chtěly mít vystudovanou naši školu a takové maličkosti bych jim povolila, když je to pro ně tak důležité. Když tu chtěly studovat, asi se nám taky musely snažit přizpůsobit, ale asi to má nějaké hranice, kam už oni jít neumí - šátek třeba. Ten bych jim nebrala, mají na to právo (stejně jako křesťan má právo pověsit si na krk křížek a jít do školy, tímhle přece nikomu neubližuje, je to jeho věc) Jinak jenom my prudíme je a oni nás, pořád dokola, trochu netolerantní jsme s takovou všichni.

2 Václav Hess Václav Hess | E-mail | Web | 24. května 2015 v 19:35 | Reagovat

[1]: Šátek by vadil už z principu. Zbytek žáků nemůže mít na hlavě čepici nebo šátek. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama