Únor 2015

Alia - Chrám Moci

17. února 2015 v 23:24 | Václav Hess |  Knihy
Svět byl mladý. Bohové chodili po stejné zemi spolu s lidmi, elfy a trpaslíky. Společně utvářeli svět, který by jim patřil, a přesto by žil svým vlastním životem. Bůh nicoty Meldar chtěl ale více. Netoužil po zemi, která má svůj vlastní život. Roste, jak sama uzná za vhodné. Vlastnictví všeho, řízení každé nitky života. To byl jeho záměr. Meldar si našel družku Lilit, s tou měl svého prvorozeného syna Samuela, který kráčel ve stopách svého otce. Společně zaplavují svět svým zlem. Meldar měl bezpočet dalších potomků, kteří se lišili mocí i vnější podobou. Jednu věc ale měli společnou, chtěli rozsévat zlo do všech končin.

Kurzy tvůrčího psaní?

16. února 2015 v 21:43 | Václav Hess |  Komentáře
Dnes jsem narazil na něco, co bych mohl podle mě označit za "menší zlo". Tou věcí byl odkaz na web "kurzy tvůrčího psaní". Co si o tom má člověk myslet? Můj názor není rozhodně nic dobrého. Pokud má někdo talent, byl mu nadělen přírodou a proto je podle mě chybou ho krotit nějakou šablonou.

Za svůj život jsem četl možná stovky povídek na různých webech, jejichž autor nebo autorka rozhodně neměli s takovým kurzem nic společného a rozhodně bych jeho nebo její práci označil za zdařilou. Příběhy měli začátek a rozhodně i skvělý konec.

Podle mě takové kurzy, může jít i o malování, spíše člověku škodí.

Strach z neúspěchu.

16. února 2015 v 15:35 | Václav Hess |  Téma týdne na blog.cz
Strach je samozřejmě součastí každé myslící bytosti, neplatí to jen o lidech. Jedním z nich je i strach z neúspěchu, at už jde o práci, lásku nebo něco dalšího. Jak moc se nechá člověk ovlivnit svám strachem při hledání partnera pro život? Kolik dívek kouká na svého idola jne z dálky? Bohužel je jich ještě pořád dost. Naopak to samozřejmě funguje také. Mě se nikdy strach z lásky nějak moc netýkal. Vždy jsem šel do všeho a vyšlo to....a nebo ne.

Dlouho mě ale trápil strach, který se týká knih, co jsem sám napsal. Bohužel v tom hrálo svou roli o okolí a lidé kolem mě. Většina z nich mě zahrnovala otázkami typu "Víš vůbec do čeho jdeš?" nebo "Věříš tomu, že to bude vůbec někdo číst?". Skoro se takovým lidem podařilo mě přesvědčit abych žádnou knihu nedělal. Nakonec ale po první knize následovali ještě další tři a jedna je nyní na cestě.

Hlavní je tedy se svým strachem moc nezabývat.

Když zemře váš domácí miláček - pokračování

15. února 2015 v 20:01 | Václav Hess |  Téma týdne na blog.cz
Dovolil jsem si jednu věc a to je návrat k článku, který jsem dopsal před opravdu krátkou dobou. Chtěl jsem s vámi podělit ještě o dvě fotky.


Někdy je potřeba těch nových křečků a času o trochu více. :) To bílé cosi má jméno Missy, to tmavší je Honza. Lék na úmrtí domácích mazlíčků jsem tedy našel. Horší by to bylo, kdyby se mi rozbil například počítač.

Když zemře váš domácí miláček

15. února 2015 v 17:54 | Václav Hess |  Téma týdne na blog.cz
Lék na všechnu bolest. Na tohle téma jsem četl asi již desítky článku a léků jsem našel hodně, smích, tanec, zpěv. Zkusím najít další lék a to je "čas" a přebytí novými zážitky. Nevím kolik lidí je ochotných brát jako domácí miláčka laboratorní myši ale já ano.


Omlouvám se špatnou kvalitu fotky ale můj starý mobil a plastová přepravka spolu stvořili vražednou kombinaci. Kluk se jmenoval Honza a holčička byla Samara, podle filmu "Kruh". Jednoho dne ale i tihle miláčci opustili tento svět. Jak najít lék na něco takového?


Pomohlo mi koupení křečků džungarských a čas. Člověk se potom dostane do stádia, kdy myslí na hezké zážitky.

Moje knihy k prodeji

15. února 2015 v 17:34 | Václav Hess |  Novinky
Sleva na knihy napsané mou osobou a pro Plzeňáky možnost osobního předání.

Alia - Bílý Drak 100 KČ, k prodeji je poslední kus.
Lovec - 100 KČ, k prodeji sou již jen poslední 4 KS.

Pro více informací o knihách (nebo objednávky) pište na email vaclav.hess@email.cz
Knihy měli úspěch a proto se plánuje další s názvem "Vysmátá mrtvola" i přesto že si knihy vydávám sám a vlastním nákladem, tak se mezi lidi dostali stovky kusů.

Kniha "Alia - Nový život" je již vyprodaná.

Napište mi číslo od 1-4.

14. února 2015 v 17:57 | Václav Hess |  Novinky
Napište mi číslo od 1-4. Jedná se o věc týkající se nové knihy.